dtr-compressor.eu-zabudowa-paszowa-silokompresory-do-wydmuchu-materialow-sypkich

Kompresory do transportu materiałów sypkich

Zadaniem kompresorów do transportu materiałów sypkich jest sprężanie powietrza w celu przemieszczania materiałów sypkich, takich jak ziarna, piasek, cement, pasze itp. Kompresory odgrywają kluczową rolę w transporcie materiałów sypkich i odpowiadają za załadunek oraz rozładunek towaru z maszyn transportujących. Kompresory zazwyczaj montowane są na ciągnikach siodłowych wyposażonych w naczepy typu silos. Zdążają się również kompresory do wydmuchu stacjonarne obsługujące silosy magazynowe.

Zastosowanie kompresorów do wydmuchu

Kompresory do wydmuchu są powszechnie stosowane w różnych branżach, takich jak budownictwo, przemysł chemiczny, rolnictwo, przemysł spożywczy itp. Dla przykładu w budownictwie kompresory do wydmuchu odpowiadają za transport cementu oraz wszelkich granulatów stanowiących półprodukty. W branży spożywczej natomiast uczestniczą w transporcie mąki, pasz oraz innych produktów sypkich. Kompresory do wydmuchu znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagany jest transport towaru przy użyciu naczepy typu silos. Bez kompresora załadunek oraz rozładunek towaru jest niemożliwy.

Montaż silokompresora

Prawidłowy montaż kompresora do wydmuchu na zestawie ciągnika siodłowego jest kluczowym elementem jego długiego i prawidłowego funkcjonowania. Należy pamiętać, że silokompresor jest podstawowy element układu załadunku i rozładunku towaru, a wszelki błędy instalacyjne mogą uniemożliwić transport materiału. Najczęstszymi błędami popełnianymi podczas instalacji są: nieprawidłowy dobór mocy/ wydajności kompresora, nieprawidłowy dobór kompresora wzglądem ciągnika siodłowego oraz rodzaju transportowanego towaru oraz niedokładne osiowanie kompresora względem ramy ciężarówki.

Praca kompresora do wydmuchu

Kompresor do wydmuchu jest istotnym elementem układu odpowiadającego za pneumatyczny rozładunek towaru. Aby kompresor mógł pracować konieczna jest praca silnika ciągnika siodłowego oraz zastosowanie pośredniego urządzenia jakim jest przystawka odbioru mocy. Dzięki przystawce pracujący silnik ciężarówki może uruchomić kompresor do wydmuchu i następnie dokonać rozładunku towaru. Dokonując instalacji kompresora lub jego regeneracji koniecznie należy pamiętać o prawidłowym doborze si serwisie przystawki odbioru mocy.

Regeneracja kompresorów do wydmuchu

Kompresor do wydmuchu jest dość kosztownym elementem zestawu ciągnika siodłowego. Często bywa, że osoby początkujące w branży i decydujące się na transport materiałów sypkich nie wiedzą, że poza ciągnikiem siodłowym i silonaczepą potrzeba jeszcze układu umożliwiającego rozładunek materiałów sypkich. Niekiedy koszt nowego kompresora przewyższa możliwości firmy dlatego też warto rozważyć zakup używanego kompresora do wydmuchu. Regeneracja kompresorów to skomplikowana czynność lecz sprawdzony serwis jest w stanie przywróć urządzeniu drugą młodość.

Używane kompresory do wydmuchu materiałów sypkich poddane odpowiedniej regeneracji tożsamej z wymianą elementów najbardziej podatnych na zużycie stanowi ekonomiczne i sprawdzone rozwiązanie. W kolejnym naszym tekście opiszemy jak wygląda standardowa regeneracja kompresorów.

Categories: