Dlaczego warto zlecić transport firmie zewnętrznej?

Dla wielu firm transport to kluczowy element biznesu. Ciągłość w łańcuchu dostaw materiałów, jak również przewozu produktów przekłada się na możliwość prowadzenia dobrze prosperującej firmy. Pomimo istotnego znaczenia spedycji, wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług firmy transportowej. Dlaczego?

Aby możliwe było transportowanie materiałów potrzebne są do tego odpowiednie pojazdy. A to oznacza, iż trzeba dokonać ich zakupu. To generuje wydatki które co prawda można traktować jako koszty uzyskania przychodu, jednak nie każda firma ma możliwość zakupu samochodów transportujących.

Drugą kwestią jest nowoczesny system zarządzania flotą. Są to aplikacje, które monitorują trasę samochodów, jak też czas, jaki kierowca spędza za kółkiem. W zależności od państwa, na terenie którego dochodzi do świadczenia usług, przewiduje się inną ilość godzin, jaką kierowca może nieprzerwanie prowadzić samochód oraz czas, jaki powinien przeznaczyć na odpoczynek. Współpraca z firmą transportową zapewnia kompleksową i fachową obsługę.

Trzecim aspektem i zazwyczaj najważniejszym jest poza zakupem pojazdu konieczność dostosowania go do specyfiki transportowanego towaru. W przypadku wszelkich materiałów sypkich wymagana jest odpowiednia naczepa oraz kompresor do transportu materiałów sypkich wraz z osprzętem pomocniczym. Bez urządzeń jakimi są kompresory do wydmuchu nie mama możliwości rozładowania z ciężarówki przewożonego towaru.

Współpraca z firmą spedycyjną – redukcja kosztów

Transport towarów wymaga doświadczenia logistycznego. Oznacza to, że firmy, które planują samodzielnie zajmować się transportem towarów, muszą zadbać o pracowników, którzy odpowiadać będą za kwestie logistyczne, jak również kierowców. Natomiast współpraca z firmą spedycyjną znacząco ułatwia tego rodzaju czynności.

Kolejny koszt który zostaje zniwelowany dzięki współpracy z firmą transportową to konieczność serwisu floty samochodów ciężarowych oraz ewentualne awarie w trasie.

Dodatkowe korzyści współpracy z firmą spedycyjną

Dla przedsiębiorców, którzy prowadzą niewielkie firmy, takie, w których zatrudnia się do 25 osób oznacza to także redukcję personelu. Nie muszą zatrudniać kierowców, ani tworzyć działu logistycznego. Wszelkie sprawy kadrowe oraz logistyczne są przeniesione na firmę transportową.

Transport Specjalistyczny

Wiele przedsiębiorstw potrzebuje specjalistycznej formy transportu swoich towarów i klasyczna ciężarówka z naczepą nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom. Mowa tu np. o transporcie pasz czy ogólnie materiałów sypkich. Do transportu takowych towarów konieczna jest ciężarówka wyposażona w kompresor do wydmuchu oraz tzw. przystawkę odbioru mocy. Większość osób te pojęcia nic nie mówią co jasno wskazuje, że transport tych towarów jest specjalistyczną usługą.

Categories:

Comments are closed