dtr-compressor.eu-Kompresor-do-wydmuchu-Kompresor-dla-transportu-materialow

Transport ciężarowy ma się całkiem dobrze!

Jeśli ktoś uważa, że transport ciężarowy to przeżytek, relikt i coś od czego powoli się odchodzi, jest w całkowitym błędzie. Podkreślenia wymaga fakt, iż transport ciężarowy cały czas cieszy się ogromną popularnością i bardzo często wykorzystywany jest przez wiele przedsiębiorstw z różnorodnych branż. Cały czas ten rodzaj transportu odgrywa ogromną wręcz rolę np. w transporcie materiałów sypkich poprzez instalację urządzenia jakim są kompresory do wydmuchu. Co ciekawe, z roku na rok odnotowuje się wzrost osób, które decydują się związać swoją karierę zawodową właśnie z transportem ciężarowym. Coraz więcej osób decyduje się zdobyć odpowiednie uprawnienia oraz pracować jako kierowca samochodu ciężarowego. Istnieje wiele badań oraz statystyk, które wykazują różne aspekty transportu ciężarowego. Liczne statystyki pokazują najczęściej wybierane trasy, najczęściej przewożone towary itd. Mało jednak skupia się na czymś zupełnie innym, a dokładniej to na czymś, co jest codziennością kierowcy samochodu ciężarowego, jest to aspekt ulubionych pojazdów ciężarowych przez ich kierowców.

Najlepszy samochód ciężarowy roku 2021

Zacznijmy jednak od zupełnej nowości, mianowicie od najlepszego samochodu ciężarowego ubiegłego roku. Mianem Międzynarodowego Pojazdu Ciężarowego 2021 roku może poszczycić się MAN TGX. Rankingowa wersja z powodzeniem może zostać dostosowana do różnego rodzaju transportu np. instalując kompresor dla transportu materiałów sypkich możemy przewozić pelet, cement itp.. To właśnie to auto, w oparciu przede wszystkim o kryterium wydajności transportu, zostało okrzyknięte przez grono dziennikarzy europejskich czasopism branżowych najlepszym samochodem ciężarowym roku 2021. Z racji, że model ten zyskał prestiżowy tytuł parę dobrych miesięcy temu, śmiało można powiedzieć, że wybór był trafiony. Głosy europejskich trakerów, którzy mieli okazję się zmierzyć z nową maszyną tylko potwierdzają, że wybór zwycięzcy był w pełni zasadny i to na nim powinni wzorować się projektanci samochodów ciężarowych przyszłości. Zwolennicy tego modelu podkreślają przede wszystkim takie jego aspekty jak oszczędność paliwa, wpływ na środowisko, właściwości jezdne, całkowity koszt posiadania, wykorzystywanie innowacji technologicznych, a także niemniej ważne bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

Którą markę wybierają europejscy trakerzy?

Odpowiedź na pytanie, którą markę najchętniej wybierają europejscy trakerzy nie jest jednoznaczna. Śmiało można rzec, że niezwykle trudno jest udzielić jednej, słusznej oraz trafnej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Jeden z największych w Polsce portali internetowych, który zajmuje się kompleksową obsługą oraz finansowaniem przedsiębiorców, którzy poszukują pojazdów użytkowych ma dla nas w tej kwestii jednak pewne wskazówki. Na bazie wyszukiwań w tym serwisie, można wskazać najczęściej wyszukiwane marki używanych ciągników siodłowych. Do tych, które cieszą się największą popularnością należą przede wszystkim sprawdzone oraz uznane marki działające na rynku od wielu lat. Są to takie marki jak przede wszystkim DAF, SCANIA, VOLVO, MAN, RENAULT, MERCEDES, a także IVECO. Oczywistym wydaje się z kolei fakt, iż czym nowszy rocznik, tym większa jest jego popularność. Sympatycy Scanii podkreślają, że prosta konstrukcja oferowanych przez tę markę ciągników siodłowych sprawia, iż są one niezwykle wytrzymałe. Z kolei zwolennicy marki VOLVO podkreślają ogromną wygodę oraz komfort jakimi charakteryzują się kabiny pozostające w wyposażeniu ciągników siodłowych tej właśnie marki. Trakerzy oddający swój głos za marką MAN podkreślają, że ta niemiecka marka jest po prostu niezawodna oraz względnie tania. Ponadto nierzadko potrafią pozytywnie zaskoczyć pod względem spalania. Zwolennicy marki Mercedes podkreślają z kolei, ze marka ta charakteryzuje się dosyć niską utratą wartości.

Ten sam serwis wykonał również sprawdzenie najczęściej wyszukiwanych podzespołów do ciężarówek, są nimi: air compressor, kompresory do wydmuchu, Betico kompresory, kompresor do wydmuchu peletu, przystawka odbioru mocy. Podane słowa mogą na pierwszy rzut oka nic nam nie mówić ale są to branżowe określenia z dziedziny Transportu materiałów sypkich i dotyczą mało znanych dla powszechnych użytkowników podzespołów ciężarówki jakimi są kompresory do pneumatycznego rozładunku materiałów sypkich.  

Modele, które cieszą się największym zainteresowaniem truckerów


Skoro możemy wytypować najbardziej popularne wśród polskich oraz europejskich trakerów marki ciągników siodłowych, przejdźmy krok dalej. Spróbujmy odpowiedź na pytanie dotyczące najpopularniejszych, konkretnych modeli ciągników siodłowych. Jednym z nich, który bardzo często wymieniany jest przez europejskich trakerów, jest Scania R410. Auto to jest uwielbiane wręcz przez osoby, które stawiają przede wszystkim na wydajność. To właśnie ta jest wymieniana jako największa zaleta tego modelu. Ponadto model ten charakteryzuje się również optymalnym zużyciem paliwa, dzięki czemu jego koszty eksploatacji nie są wygórowane. Innym, kultowym już dzisiaj modelem ciągnika siodłowego jest, mający już parę lat na karku, VOLVO FH12. Sympatycy tego modelu podkreślają jako wielką zaletę niezwykle wysoką jakość wykonania.
           
           

Categories:

Comments are closed